Биография

Крук Юрій Юрійович народився 5 жовтня 1978 року в місті Одеса.

Після закінчення з відзнакою СШ N56 м. Одеси, вступив до Одеської державної морської академії, яку закінчив у 2001 році і отримав дипломи інженера-судноводія і магістра судноводіння. В період навчання працював матросом 2-го і 1-го класу на суднах закордонного плавання.

Будучи курсантом 4-го курсу Одеської національної морської академії Юрій Крук починає працювати заступником директора в крюїнговій компанії «А 1 Маяк Чорного моря». У 2001 році працює в порту на споруджуваному зерновому комплексі ТОВ «Інзерноекспорт». В цьому ж році переходить працювати на посаду комерційного директора в експедиторську компанію ТОВ «Інтерконтейнер».

У 2001 році спільно з партнерами організовує транспортний холдинг ТОВ «Українська Національна Транспортна Компанія», в який згодом входить п’ять компаній, що надають повний комплекс послуг з перевезення і обробки вантажів через порти України. Базовим портом для групи компаній стає Одеський порт, 6-им терміналом якого з 1 січня 2002 року оперує ТОВ «Українська Національна Стивідорна Компанія». Вже до 2004 року транспортний холдинг оперує вантажопотоком більш ніж 1 млн. тонн в рік. Юрій Крук в цей період є комерційним директором ТОВ «Українська Національна Транспортна Компанія». У 2004 році стає головою наглядової ради ЗАТ «Ізмаїльський судноремонтно-суднобудівний завод» (ІССРЗ).

У 2004 році Юрій Крук обирається депутатом Одеської міської ради по мажоритарному округу №13, ставши одним з наймолодших депутатів.

У 2005 році отримує другу вищу освіту, закінчивши Одеську національну юридичну академію за спеціальністю «юрист».

Маючи досвід роботи на керівних посадах в бізнес-структурах, пов’язаних з морською і транспортною галуззю,  в грудні 2007 року, Юрій Крук призначається керівництвом країни на посаду начальника державного підприємства «Морський торговий порт «Южний». Головною метою для нового начальника стало підвищення ефективності роботи порту, будівництво нових перевантажувальних комплексів, оновлення основних фондів, реалізація нових інвестиційних проектів. Красномовно про ефективність роботи команди, очолюваної Юрієм Круком, свідчать фінансово-економічні показники, яких їм вдалося досягти. За час роботи Юрія Крука на посаді начальника, чистий прибуток ДП «МТП« Южний» збільшився в шість разів, платежі в бюджет – в 4,5 рази, зарплата була піднята більш ніж на 30 відсотків і т.д., що і вивело порт на перше місце в галузі.

За два роки вдалося укласти контракт на придбання двох потужних, найсучасніших буксирів — кращих в країні. Було оновлено кранове господарство, придбані нові крани «Liebherr», побудований і запущений в експлуатацію новий перевантажувальний комплекс. За два з половиною роки під керівництвом Юрія Крука, порт отримав від Національного морського рейтингу перемогу в номінаціях «Золота тонна» і «Золота гривня» за найвищий вантажообіг в історії порту і найвищий в галузі показник чистого прибутку підприємства, який і до цього дня залишається найвищим в галузі.

У 2010 році Юрій Юрійович Крук вдруге обирається депутатом Одеської міської ради, в цьому ж році стає радником Міністра транспорту та зв’язку України.

З 2011 по 2013 рік обіймає посаду комерційного директора ТОВ «Українська національна транспортна компанія».

У липні 2013 року Юрій Юрійович Крук призначається на посаду директора державного підприємства «Іллічівський морський торговельний порт».

Керівництво п’ятитисячним колективом порту стало справжнім випробуванням для нового керівника і його команди. На момент його призначення порт мав найгірші показники за всю свою історію і попереднім керівництвом був доведений до збитків, які склали 42 млн. грн. Крім цього, кредитне навантаження склало 3 млн. доларів США, під загрозою була і виплата заробітної плати колективу. За фінансово-економічними показниками порт посідав останнє місце в галузі.

Дев’ять місяців знадобилося новому директору, щоб вивести порт зі збиткового стану, а вже за підсумками 2014 року порт вийшов на чистий прибуток 117 млн. гривень, були погашені всі кредити, піднята заробітна плата працівникам, повернуті втрачені вантажопотоки. Вантажообіг порту склав за 2014 рік 14 млн. 555 тис. тонн.

За підсумками 2014 року Юрій Крук став переможцем 14-го рейтингу людей і подій «Народне визнання» в номінації «За успішний менеджмент і високий внесок в розвиток морегосподарського комплексу України». Крім того, за підсумками національного морського рейтингу України в 2014 році в номінації «Людина року на морському транспорті» за опитуванням провідних фахівців галузі Юрій Крук зайняв 5-е місце, а державне підприємство «Іллічівський морський торговельний порт» під його керівництвом стало переможцем у номінації «За волю до перемоги» за високі фінансові показники порту.

У вересні 2014 року Юрій Крук обирається в м. Батумі президентом Асоціації Чорного і Азовського морів (BASPA) при Організації Чорноморського Економічного Співробітництва (ОЧЕС).

За підсумками 1-го півріччя 2015 року Юрій Крук виводить порт на 2-е місце в галузі (350 млн. грн. чистого прибутку) по фінансово-економічним показникам, а вантажообіг порту досягає рекордних за останні 5 років –  7 млн. 656 тис . тонн. За ці два роки під керівництвом Юрія Крука була затверджена Стратегічна програма розвитку Іллічівського морського торгового порту до 2018 року, яка передбачала реалізацію 12-ти інвестиційних проектів, загальним обсягом інвестицій понад 1 млрд. доларів США. Два з цих проектів з компаніями «Транс-Сервіс» та «KERNEL» реалізовані за підтримки Юрія Крука.

У жовтні 2015 року Юрій Крук втретє обирається депутатом Одеської міської ради.

У листопаді 2016 року призначений на посаду заступника міського голови м. Чорноморська. Головними проектами, якими займається Юрій Крук є:  «Будівництво  мостового  переходу  через  Сухий  лиман  з  підходами в с. Малодолинське  на  автомобільній  дорозі Одеса-Чорноморськ» та «Протизсувні заходи в прибережній зоні в районі 9-го мікрорайону м. Чорноморська».

Новий мостовий перехід стане частиною траси М-27, яка з’єднує міста Одесу і Чорноморськ, та має міжнародне значення. Питання будівництва мосту не вирішувалося більше 20 років. На даний час працює застаріла понтонна переправа (гідротехнічна споруда – ГТС-3108), побудована ще у 1986 році, яка технічно не забезпечує функціональне навантаження, – на ній заборонено проїжджати вантажівкам з тоннажем більше 20 тонн. В результаті будівництва нового мостового переходу, держава отримає сучасний інфраструктурний об’єкт, який дозволить збільшити пропускну здатність автомобільного руху в порт. Крім цього, будівництво мостового переходу дозволить запровадити міжміське тролейбусне сполучення між містами Одеса та Чорноморськ.

Другим є проект «Протизсувні заходи в прибережній зоні в районі 9-го мікрорайону м. Чорноморська». Головною проблемою міста Чорноморська є розвиток зсувного процесу і стабільне погіршення зсувної ситуації на ділянці схилу морського узбережжя від причалу №114 «Бугово» до західного кордону бази відпочинку «Райдужний».У зоні негативного впливу від зсуву ґрунту знаходиться територія міста площею понад 30 га та фактично зруйновано: 15 приватних житлових будинків, базу відпочинку «Райдужний» (що знаходиться на балансі ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ»), а також інші об’єкти інфраструктури. Крім того, в зоні зсуву ґрунту знаходиться каналізаційний колектор, який внаслідок руйнування може створити екологічну катастрофу. Кошторисна вартість будівництва об’єкту складає 155,2 млн. грн., виділення такої суми коштів є непосильним для місцевого бюджету    м. Чорноморська.

Наразі, під керівництвом Юрія Крука сформовано повний пакет документів на співфінансування проекту за рахунок коштів з резервного фонду державного бюджету. Паралельно відбувається будівництво об’єкту за рахунок коштів, виділених з місцевого бюджету.

Окрім цього, Юрій Крук, в межах  своїх  повноважень, координує виробничу діяльність підприємств і організацій промисловості, транспорту, зв’язку, торгівлі незалежно від форм власності з метою забезпечення збалансованого економічного і соціального розвитку міста.

За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний і культурний розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю  нагороджений:

12.11.2008 – Грамота Верховної Ради України за заслуги перед українським народом,

27.06.2008 – Відзнака ДСО при МВС України «За відзнаку»,

22.04.2009 – Почесна грамота Кабінету Міністрів України,

03.09.2009 – Почесна відзнака голови Одеської обласної державної адміністрації.

Присвоєні звання:

10.08.2007 – Почесний працівник морського і річкового транспорту,

25.06.2008 – Почесний працівник транспорту України.

У Юрія Крука особливе ставлення до Православної Церкви, це ще одна складова його особистості. Він, як людина віруюча, докладає багато зусиль у відновленні та будівництві храмів та святинь, у благодійній діяльності. Для себе він засвоїв такий постулат життя: «Якщо тобі дається можливість допомагати, то ти зобов’язаний це робити!».

За заслуги перед Українською Православною Церквою нагороджений Митрополитом Київським і Всієї України орденами: Святого Рівноапостольного князя Володимира І, ІІ і ІІІ ступенів, Різдва Христового І ст., Нестора Літописця ІІ ст., Орденом Георгія Побідоносця, орденом Миколи Чудотворця, Відзнакою Митрополита Одеського та Ізмаїльського, Відзнакою «175 років Касперівської ікони Божої Матері».

Крім професійної та суспільно-політичної діяльності, Юрій Крук захоплюється історією свого краю. У співавторстві з Юрієм Бузько до 70-річчя Перемоги у 2015 році вони випустили унікальну книгу «Велика Перемога» («Одеса і одесити у Другій Світовій війні 1941-1945 рр.»), яка на 16-му Всеукраїнському книжковому форумі — виставці завоювала гран-прі в найпрестижнішій номінації «Енциклопедичне і довідкове видання». У грудні 2015 року Юрій Крук і Юрій Бузько видали ще одне унікальне книжкове видання «Історія Іллічівського морського торгового порту». На п’ятистах сторінках в ньому розповідається про історію становлення порту та міста Іллічівська. На 17-му Всеукраїнському книжковому форумі-виставці видання отримало гран-прі в номінації «Історичне та культурна спадщина».

Юрій Крук прекрасний сім’янин, разом з дружиною Світланою вони виховують трьох дітей: синів Валентина, Владислава і дочку Анастасію. Він переконаний, що в родині найголовніші сімейні пріоритети — це любов і взаєморозуміння, а також виховання дітей гідними громадянами нашого суспільства.

Юрій Крук користується заслуженим авторитетом і повагою серед колег та мешканців міста, а його професіоналізм, невичерпна енергія та працездатність  прекрасно відображається в його суспільно-соціальній діяльності, будучи прикладом  служіння людям, суспільству і Україні.